opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • goryl3
    Ambiente
    • 2010
    • 126

    O Michelin'ach nie słyszałem osobiście jeszcze złej opinii a zajmuje sie oponami na codzień :wink: Z oponami ciężki temat bo każdy ma inne zdanie, i każdemu pasuje co innego...

    Bridgestone napewno są twarde i będą szumieć tak jak już pisałem, Michelin jest cichy, trzyma się na mokrym, ale "Energy Saver"- to raczej reklama aniżeli oszczędność paliwa... Jak masz wybrać nowe to bierz Michelin'a
    www.jem-zdrowo.com.pl

    Komentarz

    • leszekmw
      RS
      • 2005
      • 5356

      zapominacie o tym że nie rzadko kiedy dana opona jest bardzo dobra w każdym rozmiarze w jakim jest produkowana. saver w 15 jest ok ale niekoniecznie w 16 i 17 .
      brigeston nie musi być głośny , zależy czy go wybije czy nie , z nim niema reguły ,sciągałem prawie łyse ori z mondeo i były bardzo ładnie wytarte.

      Zamieszczone przez Marcos75
      włączył mi się abs dosyć mocno i dało mi to mocno do myślenia a prędkość nie była duża ale nawierzchnia mokra. Na oponach zrobione trochę ponad 500 km
      nie za bardzo wiem o jakie opony Ci chodzi ale najprawdopodobniej mogły być jeszcze troszkę nie "starte" żeby dobrze hamowały. w dodatku często asfalt jes mocno brudny i mija jakiś czas zanim woda go spłucze z syfu.
      poza tym na mokrej nawierzchni po prostu się jedzie troszkę wolniej a samochody mamy coraz szybsze i czasami się zapominamy.

      Zamieszczone przez Marcos75
      Wydaje się że opony są dosyć głośne. U mnie do 130 km/h to w sumie tylko opony słychać.
      octavia 2 jest tak gówniano wyciszonym samochodem że każdą , nawet najcichsza oponę słychać nawet u mnie w dieslu ,a samochód mam prawie cały powyklejany matami , to co mówić u Ciebie w benzynie :roll: . bardzo słabe wygłuszenie jest jedną z wad O2.

      Agamek12, o co chodzi z tym michelinem co chcesz go kupić :?: niema go w serwisach :?:
      O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
      GVI 1.4TSI
      LANCIA YPSILON 1.2 MPI
      tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

      Komentarz

      • Agamek12
        RS
        S_OCP Member
        • 2006
        • 9935
        • Ford

        Zamieszczone przez leszekmw
        Agamek12, o co chodzi z tym michelinem co chcesz go kupić :?: niema go w serwisach :?:
        Rozwaliłem jedna oponę i jedną chcę kupić. Ale jak dzwonię po serwisach, to nie chcą zbyt chętnie sprzedać jednej sztuki, a jak już chcą, to żadają po 300zł/szt i kazą czekać kilka dni...
        A że znajomy znajomego chce sprzedać 2 Bridgestony po 1/2 sezonu, chyba się zdecyduję na zakup takich używek i sprzedam drugą Energy Saver z bieżnikiem 7mm...
        Adam... Używam:
        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
        Passek: B6 175KM/366Nm

        Komentarz

        • piotrek_os
          RS
          S_OCP Member
          • 2006
          • 8160
          • Octavia II (1Z3)
          • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

          Zamieszczone przez Agamek12
          Zamieszczone przez leszekmw
          Agamek12, o co chodzi z tym michelinem co chcesz go kupić :?: niema go w serwisach :?:
          Rozwaliłem jedna oponę i jedną chcę kupić. Ale jak dzwonię po serwisach, to nie chcą zbyt chętnie sprzedać jednej sztuki, a jak już chcą, to żadają po 300zł/szt i kazą czekać kilka dni...
          A że znajomy znajomego chce sprzedać 2 Bridgestony po 1/2 sezonu, chyba się zdecyduję na zakup takich używek i sprzedam drugą Energy Saver z bieżnikiem 7mm...
          nawet sie nie zastanwiaj...jak ma w dobrej cenie a swoja jedna opylisz w cenie tych dwóch...co kupiłes
          Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

          Komentarz

          • Agamek12
            RS
            S_OCP Member
            • 2006
            • 9935
            • Ford

            No dobra, Turanzy kupione i założone. Na suchym są cichutkie, nic nie słychać.
            A bajdełej: jakiś czas jeździłem na zapasowym Matadorze Prima... dżizas, hałas jak diabli... gdyby siedział na przodzie to już zastanawiałbym się które łozysko jest do wymiany...
            Z tym handlem to nie tak super... Za dwie Turanzy zapłaciłem 200zł, Energy Savera sprzedam może za 100zł...
            Adam... Używam:
            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
            Passek: B6 175KM/366Nm

            Komentarz

            • leszekmw
              RS
              • 2005
              • 5356

              Agamek12, no ten saver kosztuje 361 zł w cenniku , z rabatem 270 i tyle co do ceny..:niewiem ...a za ile ja chciałęś kupić..., to michelin... . który w tym roku ma faktycznie wysokie ceny.
              co za ludzie w tej warszawie :roll: , 1 sztuki nie chcieli sprzedawać :?:
              coś Ty bracie ściemniasz... :?
              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
              GVI 1.4TSI
              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

              Komentarz

              • Agamek12
                RS
                S_OCP Member
                • 2006
                • 9935
                • Ford

                Ja ją chciałem kupić za max. 250zł "od ręki" (czyli za cenę z Allegro) - ale okazuje się, że serwisy wulkanizacyjne mają na stanie tylko ilości parzyste i tylko parzyste chcą sprzedawać. Pojedyńcze musza domówić specjalnie i chcą za to dopłatę... Dobra, temat z mojej strony zamknięty - kupiłem Turanzy...
                Adam... Używam:
                Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                Passek: B6 175KM/366Nm

                Komentarz

                • szkoda
                  RS
                  S_OCP Member
                  • 2005
                  • 22543

                  sava intensa uhp, testował ktoś?
                  Leszek, Twoje zdanie?



                  [ Dodano: Sro 26 Maj, 10 07:47 ]
                  widzę, że ta poprzednia to raczej nie bardzo
                  saport techniczny baj DGW
                  była BKD+DSG '05 120kkm
                  była BXE '08 190kkm
                  no i nie ma :-)

                  Komentarz

                  • leszekmw
                    RS
                    • 2005
                    • 5356

                    Zamieszczone przez Agamek12
                    Pojedyńcze musza domówić specjalnie i chcą za to dopłatę...
                    kurde , nie wierzę :shock:

                    Zamieszczone przez szkoda
                    sava intensa uhp, testował ktoś?
                    Leszek, Twoje zdanie?
                    sorki ale nie montuję takich opon moim klientom . na pewno do jakiejś spokojnej jazdy będa wystarczające. pytanie tylko o ile są tańsze od opon w miarę markowych...
                    O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                    GVI 1.4TSI
                    LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                    tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                    Komentarz

                    • szkoda
                      RS
                      S_OCP Member
                      • 2005
                      • 22543

                      sorki ale nie montuję takich opon moim klientom . na pewno do jakiejś spokojnej jazdy będa wystarczające. pytanie tylko o ile są tańsze od opon w miarę markowych...
                      chyba o około 100PLN, a w takim razie jakie budżetowe, bravuris2?
                      chodzi o 225/45/17
                      saport techniczny baj DGW
                      była BKD+DSG '05 120kkm
                      była BXE '08 190kkm
                      no i nie ma :-)

                      Komentarz

                      • leszekmw
                        RS
                        • 2005
                        • 5356

                        szkoda, a może viking :?: to niezły wyrób , może trochę podwyższona scieralność ale ceny jak najbardziej ok' , mieszanka continentala.
                        O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                        GVI 1.4TSI
                        LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                        tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                        Komentarz

                        • lukanio63
                          Ambiente
                          • 2009
                          • 202

                          Ja jezdze juz jakis czas na Toyo T1-R i powiem Wam, ze sa to naprawde przyzwoite opony. Wmiare ciche i niezle trzymaja na suchym i na mokrym, tak wiec z czystym sumieniem polecam.
                          Jest: Skoda Octavia 2 VRS BMN+
                          Byla: Skoda Octavia 2 Laurin & Klement Estate
                          Superstar 3900 + Sirio Megawatt 4000

                          Komentarz

                          • szkoda
                            RS
                            S_OCP Member
                            • 2005
                            • 22543

                            Zamieszczone przez leszekmw
                            a może viking
                            nie mam żadnych skojarzeń z tą oponą...
                            ale skoro tak mówisz
                            saport techniczny baj DGW
                            była BKD+DSG '05 120kkm
                            była BXE '08 190kkm
                            no i nie ma :-)

                            Komentarz

                            • leszekmw
                              RS
                              • 2005
                              • 5356

                              Zamieszczone przez lukanio63
                              Ja jezdze juz jakis czas na Toyo T1-R i powiem Wam, ze sa to naprawde przyzwoite opony. Wmiare ciche i niezle trzymaja na suchym i na mokrym, tak wiec z czystym sumieniem polecam.
                              lukanio63 co to znaczy według Ciebie w miarę ciche :?: czy to znaczy że są trochę cichsze od zimówek :?: czy w miarę rozwijania prędkości czujesz się jak w odrzutowcu ale w sumie można się do tego przyzwyczaić :?:
                              Toyo T1-R z racji swojej budowy nie moga być cichymi oponami.. , bardzo możliwe że ich trakcja jest bardzo dobra w każdych warunkach ale nie są to na pewno opony komfortowe.

                              [ Dodano: Sro 26 Maj, 10 20:51 ]
                              oo...właśnie przyszedł nowy cennik continentala na zimę 2010/11
                              jak ten czas zapiernicza... , już znowu trzeba kupować zimówkę.. :szeroki_usmiech
                              zima idzie Panowie , zima.. :lol:
                              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                              GVI 1.4TSI
                              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                              Komentarz

                              • Maicroft
                                Moderator
                                S_OCP MemberModeratorr
                                • 2004
                                • 25757
                                • Audi

                                Jest tez jakas marka Sportive z grupy Conti, produkt bardziej budzetowy niz ori Continental. Ponoc dobre jak za te pieniadze
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz

                                • pawilos
                                  Classic
                                  • 2006
                                  • 20

                                  polecam NOKIAN-y

                                  na ten sezon zakupiłem oponki Nokian H 195x65x15 XL, testowane przeze mnie w dość mocnym deszczu prędkość powyżej 130km/h - idealne trzymanie drogi i odprowadzanie wody, wjazd w dość dużą kałużę przy prędkości 100km nie spowodował włączenia ASR-u brak żadnych uślizgów podczas gwałtownego ruszania, zdecydowanie polecam te oponki

                                  Komentarz

                                  • aldam
                                    L&K
                                    • 2006
                                    • 1036

                                    szkoda, jaki budżet?
                                    ja kupiłem dość tanie jak na ten rozmiar dunlopy sp01a. zrobiłem juz 2kkm, w tym sporo w czasie zlej pogody i sprawują się nieźle. Poza tym dość miękka guma i w tym rozmiarze naprawdę bardzo dobrze tłumi. Gdybym nie wiedział, że założone sa 17" zamiast 16" to bym sie nie zorientował w pierwszej chwili.
                                    Audi A4 1.8TFSI

                                    Komentarz

                                    • szkoda
                                      RS
                                      S_OCP Member
                                      • 2005
                                      • 22543

                                      Zamieszczone przez aldam
                                      szkoda, jaki budżet?
                                      ja kupiłem dość tanie jak na ten rozmiar dunlopy sp01a. zrobiłem juz 2kkm, w tym sporo w czasie zlej pogody i sprawują się nieźle. Poza tym dość miękka guma i w tym rozmiarze naprawdę bardzo dobrze tłumi. Gdybym nie wiedział, że założone sa 17" zamiast 16" to bym sie nie zorientował w pierwszej chwili.
                                      no to są jedne z moich ulubionych opon akurat

                                      tak pytam w imieniu znajomego a budżet to "jak najtańsze ale dobre", zastanawiałem się czy jest coś sensownego, wśród tych zupełnie najtańszych.
                                      saport techniczny baj DGW
                                      była BKD+DSG '05 120kkm
                                      była BXE '08 190kkm
                                      no i nie ma :-)

                                      Komentarz

                                      • chopin
                                        Ambiente
                                        • 2009
                                        • 212

                                        Zamieszczone przez szkoda
                                        "jak najtańsze ale dobre"
                                        Najtańszych nie mogę polecić ale niedrogie Uniroyal deszczowe Rally 550 jak najbardziej. Eksploatowałem i byłem bardzo zadowolony.

                                        Komentarz

                                        • sew1981
                                          RS
                                          S_OCP MemberModeratorr
                                          • 2009
                                          • 10917
                                          • Fiat

                                          rozwaliłem oponę na dziurze :evil:
                                          i muszę wybrać coś sensownego na jedną oś co byście woleli?
                                          Opony samochodowe: opony letnie i zimowe. Najlepszy polski sklep internetowy z oponami! 10 lat na rynku. 1 000 000 klientów. Dostawa gratis. SPRAWDŹ CENY!

                                          chyba słabe? prawda?

                                          myślę że to kupie:
                                          Opony samochodowe: opony letnie i zimowe. Najlepszy polski sklep internetowy z oponami! 10 lat na rynku. 1 000 000 klientów. Dostawa gratis. SPRAWDŹ CENY!

                                          miał ktoś z tymi barumami coś do czynienia? opinie mają dobre, tylko nie wiem jak w tym rozmiarze się sprawują niemałym

                                          [ Dodano: Pią 28 Maj, 10 00:15 ]
                                          Maicroft, mi w wulkanizacji chcieli opchać te sportivy za 380 zł sztukę. mam teraz continentale sportcontact 2, opony bardzo dobre, ciche - idealna trakcja w każdych warunkach , ale bardzo szybko się ścierają. Dlatego teraz chce przejść na coś tańszego i twardszego

                                          Komentarz

                                          • leszekmw
                                            RS
                                            • 2005
                                            • 5356

                                            zmontowałem przed chwilą adrenaliny OZ w 18" i najlepsze opony na nie , czyli conti sc2 - 245/40/18 , pięknie się prezentuja , adrenaliny srebrne , ściągałem z Włoch na zamówienie . zestaw założony do najnowszej A4 , założyłem i pojeździłem sobie troszkę pod zakładem , a mam tu trelinke , i troszkę dziur w niej w które , oczywiście rozsądnie , wjeżdżałem ..i ..jestem zaskoczony zawiasem w w tym ałdi , zajebiście mięciutko , jak w O2 u mnie na 16 jak nie przyjemniej..., wielki pozytyw za zawias w tym samochodzie , naprawdę . samochód zupełnie cywilny , 2.0tdi 120KM.
                                            O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                            GVI 1.4TSI
                                            LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                            tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                            Komentarz

                                            • sew1981
                                              RS
                                              S_OCP MemberModeratorr
                                              • 2009
                                              • 10917
                                              • Fiat

                                              leszekmw, 2.0 tdi to chyba 140 albo 170 km w tym a4?

                                              [ Dodano: Sob 29 Maj, 10 23:03 ]
                                              leszekmw, mam takie conti jak pisałem na 17 stkach, zajefajne, ale znikają w oczach

                                              Komentarz

                                              • perzykt
                                                Drive
                                                • 2008
                                                • 75

                                                Co sądzicie o oponie KLEBER DYNAXER HP3 do OI ???

                                                Komentarz

                                                • mecholl
                                                  L&K
                                                  • 2008
                                                  • 1006

                                                  aldam, kilka dni temu też zamontowałem dunlopy sp01a i powiem, że jestem też bardzo zadowolony.

                                                  Jako ciekawostka bo nie daje mi to spokoju od chwili zmiany opon.
                                                  Wiem, że jestem zagramanicą i ceny są inne ale żeby za zmianę opon skasować człowieka 1600 sek < około 650 zł > ? Za komplet opon dałem 4800 sek a za ich zmianę 1/3 ceny. Paranoja

                                                  leszekmw, wpadnij do Sztokholmu, otworzymy jakiegoś biznesa :diabelski_usmiech

                                                  Koniec OT
                                                  Nasze Auta http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=599169#599169



                                                  Komentarz

                                                  • fuego_2007
                                                    Ambiente
                                                    • 2009
                                                    • 230
                                                    • Octavia II (1Z3)
                                                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                    Koledzy mam mały problem i dosłownie już zwariowałem od tego czytania :zlosnik1:.
                                                    A mianowicie zamierzam kupić felgi 16 ale nie wiem jakie opony do tego, zaznaczam że więcej niz 1000 zł nie wydam a mój roczny przebieg to okoł 30 tyś.

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...